Roken, wat kost dat? : Didactisch pakket

rekenmachine op een berg geld
pixabay

Eén pakje kost ongeveer 6 euro. Niet zo duur eigenlijk ... Maar wat als je nu eens één jaar lang een pakje per dag rookt? Hoeveel geld ben je dan kwijt?

Sla je leerlingen met verstomming door het hen zelf te laten berekenen. En nadien te laten nadenken over wat ze zouden kunnen kopen voor dat geld. Weinig input uit de klas? Het kwartetspel zet hen op weg met toffe voorbeelden zoals een festivalticket, reis, brommer of floatie.

Slaat het onderwerp enorm aan? Laat de leerlingen nog een extra creatieve huiswerkopdracht doen. En breng ook daar de tongen aan het rollen.

Meld aan of registreer om dit leermiddel volledig te bekijken

Registreren vraagt maar één minuut.
Leraren delen lesmateriaal en -inspiratie met jou
  • gratis lesmateriaal;
  • voor alle leeftijden en vakken;
  • makkelijk doorzoekbaar op lesonderwerp.
Registreer   Veilig en gratis
Je bent al lid? Meld aan